Babalar Günü’nde E-Ticaret Satışlarınızı Artırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Yılbaşı, bayramlar, anneler günü ve babalar günü gibi özel günler herkes için manevi bir değere sahip olmanın yanı sıra, ticarette de bir hareketlilik sağlar ve e-ticaret sektörü için de doğru değerlendirildiğinde satışları artırmak için mükemmel bir fırsattır. Bu sebeple, biz de Babalar Günü’nün hızla yaklaştığı bu dönemde, e-ticaret satışlarınızın artırılmasına katkı sağlayacak bazı yöntemleri paylaşmak istedik.

E-Ticaret Sitenizde Babalar Günü Kategorisi Açın

Bu tür özel günlerde herkes en güzel, en beğenilecek, en farklı hediyeyi almak ister. Bu da tüketicilerin çoğu zaman strese girmesine ve kafalarının karışmasına sebep olur. Ancak bu gün için açacağınız özel bir sayfada, babalar günü için hediye olmaya uygun tüm ürünlerinizi sergilerseniz, onların işini kolaylaştırır; alışverişi sanal mağazanızdan yapma ihtimallerini artırırsınız. Ayrıca e-posta pazarlama çalışmalarınızı, sosyal medya reklamlarınızı ve arama ağı reklamlarınızı da bu sayfaya yönlendirebilir; böylece elektronik ticaret sitenize daha çok müşteri çekebilirsiniz.

E-Ticaret Sitenizin SEO’sunu Yeniden Düzenleyin

E-ticaret sitenize trafik çekmede en önemli araçlardan birinin SEO olduğunu artık biliyorsunuz. Tüketicilerin bu dönemde kullandığı arama kelimelerini (babalar günü hediye önerileri, babalar günü için hediye, babalar günü hediye seçenekleri, babalar günü hediye fikirleri…)SEO çalışmalarınıza eklemeniz de e-ticaret sitenize olan trafiğin önemli oranda artmasını sağlayacaktır.

Kampanya Yapın

Babalar Günü’nde birçok tüketici babasının yanı sıra dedesine, kayın pederine ya da eşine de hediye alabilmektedir. Aynı anda birkaç hediye alacak kişiler için “ikinci ürüne %50 indirim”, ya da “3 al 2 öde” tarzındaki kampanyalar çok cazip olacak, tüm alışverişlerini e-ticaret mağazanızdan yapmalarını sağlayacaktır. 

Hediye Paketleme Hizmeti Sunun

Babasıyla aynı şehirde yaşamayan ve Babalar Günü’nde ziyarete gidemeyecek kişiler hediye için e-ticaret sitelerini daha sık tercih ederler ve hediyeyi doğrudan babalarına gönderirler. Bu yüzden normalde hediye paketleme hizmeti sunmuyorsanız bile bu dönemde bunu yapmanız, sanal mağazanızdan alışveriş yapmayı daha cazip hale getirecektir.

Kargoda Kolaylık Sağlayın

Bazı müşteriler hediye alışverişi için biraz geç kalmış olabilirler. Bu sebeple Babalar Günü’ne birkaç gün kala, onlara ertesi gün teslim imkanı sunmanız da e-ticaret sitenizden alışveriş yapmaları için bir sebep olacaktır.

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.