Yılbaşı Öncesi Sanal Mağaza Satışlarınızı Artırın

Yılbaşı için geri sayım devam ederken fiziki mağazalarda olduğu gibi sanal mağazalarda da satışları artırmaya yönelik planlama ve kampanyalar başladı. Tabii sanal mağaza satışlarında geçek anlamda bir artış yakalamak için dijital pazarlama çalışmaları ile bu kampanyaları hedef kitlenize etkin olarak duyurmanız şart. Biz de bu haftaki yazımızda yılbaşı öncesi e-ticaret satışlarınızı artırmak için neler yapabileceğinize değineceğiz.

Önce Analiz

Geçmiş yıllarda yılbaşı döneminde yaptığınız dijital pazarlama çalışmalarını inceleyerek nelerin etkili olup, nelerin işe yaramadığını görmek bu sene hangi kampanyalara yatırım yapacağınız konusunda size yol gösterecektir. Ayrıca geçen sene aynı dönemde sanal mağazanızda hangi ürünlerin daha çok satıldığını incelerseniz, yaptığınız kampanyalarda o ürünleri ön plana çıkartabilirsiniz. 

Kampanyalarınızı Hedef Kitleye Duyurun

Sanal mağazanızın ana sayfası üzerinde sliderlarla yılbaşı kampanya ve fırsatlarınızı öne çıkartabilirsiniz. Ancak gerçek şu ki sanal mağaza satışlarını artırmanın yolu sosyal medya ve arama ağı reklamlarını etkin kullanmaktan geçer. Elbette bu yılbaşı döneminde de geçerli. Bu sebeple yılbaşı kampanyalarınızı sosyal medya ve arama ağı reklamları ile duyurmayı ihmal etmeyin. Üstelik internet reklamlarında lokasyon, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi ayrıntılı hedefleme yapabildiğiniz için doğru hedef kitleye ulaşmanız daha kolay olacaktır.

Yılbaşı Kampanalaınız İçin Landing Page Hazırlayın

Burada elbette “landing page nedir” diyebilirsiniz. Landing page genellikle bir ürün, hizmet ya da kampanya için özel olarak hazırlanan, tüketicinin kafasını karıştırmamak için tek bir konuya odaklanan ve genellikle tek sayfa şeklinde hazırlanan web sitesidir. Siz de yılbaşına özel hazırlayacağınız bir landing pagede yılbaşına uygun ürünlerinizi listeleyebilir ve sosyal medya ya da arama ağlarında verdiğiniz reklamları doğrudan buraya yönlendirebilirsiniz.

Yılbaşı Hediyeleri Kategorisi Oluşturun 

Pek çok insan sevdiklerine hediye almakta zorlanır. Siz de hem onların işini kolaylaştırmak, hem de satışlarınızı artırmak için, sanal mağazanızda yılbaşı hediyeleri kategorisi oluşturabilir; burada yılbaşına uygun ürünlerinizi öne çıkartabilirsiniz.

Sms ve E-posta Pazarlama Çalışması Yapın

Yılbaşı öncesinde sms gönderimi ve e-posta pazarlama çalışmalarıyla hem hediyelik ürünlerinizi, hem de kampanyalarınızı duyurabilir, buradan da sanal mağazanıza trafik elde edebilirsiniz.

 

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.