E-TİCARET SİTENİZ BABALAR GÜNÜ’NE HAZIR MI?

Babalar Günü gibi özel günler e-ticaret siteleri için her zaman satışların arttığı dönemlerdir. Diğer taraftan Corona sebebiyle daha az dışarı çıkmayı düşündüğümüz, AVM’ler açık olsa bile birçok mağazanın henüz açılmamış olduğu bugünlerde Babalar Günü hediyesi almak için elektronik ticaretin daha çok tercih edileceğini tahmin etmek zor değil. Peki, potansiyel müşterileri cezbetmek ve satışlarınıza daha fazla hareketlilik katmak için e-ticaret siteniz hazır mı? Bu haftaki yazımızda e-ticaret sitenizi Babalar Günü’ne nasıl hazırlayabileceğiniz üzerinde duracağız.

Kampanya Yapmak İçin Doğru Zaman

Bu tür özel günlerin satışları hareketlendirmede etkili olduğunu biliyoruz. Peki, neden bu hareketliliği biraz daha arttırmayasınız? Mesela Babalar Günü için seçili ürünlere indirim, “bir babana bir kendine” (iki ürün alana indirim) ya da belli bir tutarın üstündeki alışverişlere indirim gibi kampanyalar düzenleyebilir, böylece sepet tutarlarını arttırabilirsiniz.

Babalar Günü Kampanyalarınız İçin Banner Hazırlayın

Eğer Babalar Günü için bir kampanya düzenlediyseniz bunu mutlaka anasayfada bir banner ile açık bir şekilde duyurun, böylece potansiyel müşterilerinizin alışveriş yapma olasılığı artacaktır. 

Babalar Günü İçin Özel Bir Kategori Hazırlayın

Babalar Günü için özel bir kategori hazırlamak, sitenizi ziyaret eden kişilerin hediye seçimini daha kolay yapmasını sağlayacak dolayısıyla satış olasılığınızı arttıracaktır. Ayrı bir link altında bir kategori oluşturabilir; sosyal medyadaki Babalar Günü paylaşımlarınızı ya da tanıtım e-postalarınızı bu linke yönlendirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Hediye Önerileri Sunun

Birçok kişi için hediye seçimi yapmak zordur. Özellikle de her yıl farklı bir şey alma isteği çoğu zaman kararsızlığa sebep olur. Sosyal medyada sunacağınız değişik hediye fikirleri karar vermelerini kolaylaştırıp, müşteri adaylarını sitenize yönlendirebilir.

SMS ve E-posta Pazarlamadan Yararlanın

Veri tabanınıza diğer zamanlarda da çeşitli tanıtım sms ve e-postaları gönderebilirsiniz. Ancak böyle bir dönemde, bir de kampanya yaptıysanız çok daha fazla etkisi olacağına emin olun.

Hediye Paketi Olanağı Sunun

İnsanlar hediye aldıkları zaman onun paketli olmasını ister. Eğer babasıyla farklı bir şehirde yaşıyorsa kargoyu doğrudan babasına yönlendirecektir. Eğer hediye paketi olanağı sağlarsanız müşterilerinizin işini kolaylaştırmış olursunuz ve bu da bir tercih sebebi olabilir. Tanıtım çalışmalarınızda bu bilgiye de yer verebilirsiniz.

E-ticaret sitesi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.