E-TİCARET SİTELERİNDE AKILLI FİLTRELEME ARAÇLARININ ÖNEMİ

E-ticaret sitelerinde tüketiciler için ürünlerin doğru tanıtılması için ürün isimlerinin ve açıklamalarının önemi kadar, ürünlerin doğru kategorilendirmesi ve akıllı filtreleme araçları ile ürünlere kolay erişim sunmak da önemlidir.

Akıllı filtreleme araçları ne aradığını bilen, spesifik seçimler yapmış, alışveriş yapmaya hazır tüketiciler için olmazsa olmaz bir e-ticaret aracıdır.

Akıllı Filtreleme Araçları Nelerdir?

Satışını yaptığınız ürünlerin renk, numara, beden gibi ayırt edici özellikler ürünlerinizin varyasyonlarıdır. Bu bilgileri ürün girişinde seçmeli veya belirtmelisiniz ki filtreleme araçlarında ilgili arama ile eşleşebilsin.

Örnek vermek gerekirse;

Bir ayakkabı markası olduğunuzu farklı kategorilerde ürünler sattığınızı farz edersek, bu ürünlerdeki varyasyonlar şöyle olabilir;

  • Fiyat Aralığı (50 – 100 TL,  100 - 200 TL gibi)
  • Cinsiyet (Kadın, Erkek)
  • Tarz (Spor, Casual, Abiye, Günlük gibi)
  • Renk
  • Numara / Beden
  • Malzeme (Hakiki Deri, Suni Deri, Tekstil gibi)

Akıllı filtreleri kullanarak sattığınız ürünün varsa başka renk seçeneklerini, benzer modellerini, aradığı özellikleri karşılayan diğer  ürün çeşitlerini tüketicilere hızlı bir şekilde gösterme şansına sahip olursunuz. Tüketicinin aradığı belli özelliklerdeki ürünleri ona sunarak daha önce dikkatini çekmeyen ya da görmediği ürünleri gösterebilir böylece satış gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Filtreleme Araçları ile Online Satışı Kolaylaştırın

E-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcılar aradıkları ürüne kolayca erişmek ister ya da aradıkları ürün özelliklerini seçerek potansiyel ürünleri görmek ister. Dolayısıyla ürün özelliklerini ne kadar ayrıntılı belirtirseniz, filtreleme araçlarını kullanan tüketicilere o kadar istedikleri ürünü gösterme / listeleme şansına sahip olursunuz; böylece satış gerçekleştirme olasılığınız artar.

Ürünlerinizi web sitenize yüklerken renk seçenekleri, numara seçenekleri, tarz, üretildiği malzeme gibi varyasyon ve bilgileri mutlaka girin. Eksik bilgilerle listelenmiş ürün akıllı filtreleme araçlarında istediğiniz şekilde listelenmeyebilir ve tüketiciye var olan ürünü gösteremezsiniz. Bu da olası bir satışı kaçırmanıza sebep olur.

Bilnex E-Ticaret Paketlerinde Akıllı Filtreleme Araçları

Bilnex E-Ticaret ‘te varyasyonlu ürün satışı yapmak isteyen işletmeler için akıllı filtreleme araçlarını kullanabilecekleri e-ticaret paketleri mevcut, ürün skalanıza ve ihtiyaç duyduğunuz diğer özelliklere göre bu E-Ticaret paketlerinden birini seçerek ürünlerinizi yükleyip özelliklerini belirtip akıllı filtreleme araçlarından faydalanabilir ve hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.