Sanal Mağazanızın Sevgililer Günü Kampanyaları Hazır mı?

Sanal Mağazanızın Sevgililer Günü Kampanyaları Hazır mı?

14 Şubat Sevgililer Günü’ne fazla zaman kalmadı. Herkesin eşine, sevdiceğine hediye araştırdığı günler çok yakın. Elbette bu durum piyasada bir hareketlilik ve sanal mağaza işletenler için de satış yapmak için birçok fırsatı barındırıyor. E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren kurumların çoğu çoktan Sevgililer Günü için kampanyalarını hazırladı, düğmeye basmak için bekliyor belki de. Ancak henüz hazır olmayan ya da bazı geliştirmelere açık olanlar için biz bu haftaki yazımızda bu konunun üstünden bir kez daha geçmek istedik.  

Sanal Mağazanızda Bu Güne Özel Bir Sayfa Hazırlayın

Sevgililer Günü’nde bazı ürünler daha yoğun olarak tercih edilmektedir. Bunların başında kadınlar için çiçek, çikolata, mücevher ve aksesuar; erkekler içinse saat, kol düğmesi ve gömlek gibi ürünler ön plana çıkmaktadır. Siz de ürün portföyünüz içerisinden hedef kitlenin almayı en çok tercih edeceği ürünleri bir araya getirdiğiniz Sevgililer Günü’ne özel bir sayfa hazırlayabilir, sanal mağazanızı bu amaçla ziyaret eden kişilerin doğrudan bu sayfaya girerek, kolayca hediye seçmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Sevgililer Günü’ne Özel Slider Hazırlayın

Kullanıcıların sanal mağazanızı ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk şey sliderdır. Üstelik sitenizi başka bir iş için ziyaret etseler bile sliderı görmek Sevgililer Günü için de alışveriş yapmalarını sağlayabilir. Dikkat çeken bir slider ile yaptığınız indirim, kampanya ya da vereceğiniz hediye çekinin duyurusunu yapabilir; tıklandığında doğrudan bu gün için hazırlamış olduğunuz sayfaya yönlenmesini sağlayabilirsiniz.  

Uygun Ürünlere Anasayfada Yer Verin

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Sevgililer Günü’nde ne tür ürünlerin satılacağı aşağı - yukarı bellidir. Bu tür ürünlere anasayfada yer vermek potansiyel müşterilerinizin dikkatini çeker ve daha hızı karar vermelerine sebep olur.

Kampanyanızı Etkin Duyurun

Her zaman kampanya yapmak kadar duyurmak da önemlidir. Müşterilerinizin kampanyanızdan haberdar olup harekete geçmesi için, mutlaka veri tabanınıza sms ve e-mail gönderimi yaparak kampanyanızı duyurun.

Reklama Önem Verin

E-ticaretin reklamsız olamayacağını zaten biliyorsunuz. Sevgililer Günü öncesi, daha fazla satış yapmak için hem arama motoru reklamlarına hem de sosyal medya reklamlarına ayırdığınız bütçeyi artırmanın tam zamanı.

Dilerseniz buradan “Elektronik Ticarette Kampanya Yönetimi” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.