E-TİCARET SİTENİZE MOBİL REKLAMLARLA MÜŞTERİ ÇEKİN

Günümüzde kullanıcıların mobil cihazlardan internete girme oranının masaüstü cihazlara göre daha yüksek olduğunu biliyoruz. Pek çok kullanıcı sadece evde ya da ofiste olduğu sınırlı sürede masaüstü cihazları kullanırken, tüm gün boyunca (yemeğini yerken, toplu taşımada seyahat ederken, arkadaşını beklerken) telefonu üzerinden internete bağlanıyor. Tabii bu durum geniş bir kitleye ulaşma imkânı verdiğinden mobil reklamların önemini de arttırıyor. Üstelik e-ticaret sitelerine mobilden giriş de her geçen gün artmaya devam ediyor. Dolayısıyla e-ticaret siteniz için mobil reklamlar vermek, potansiyel müşterileri siteye çekmek ve rekabette öne geçmek için oldukça faydalıdır. Biz de bu yazımızda elektronik ticaret siteniz için mobil reklam vermenin avantajlarından bahsedeceğiz.

Daha Büyük Kitlelere Erişin

Günümüzde kullanıcılar internete daha çok mobil cihazlar aracılığıyla giriyorlar. Üstelik mobil cihazlar üzerinden gerçekleşen internet kullanımının çoğu sosyal ağlar üzerinde gerçekleşiyor. Ayrıca mobil cihazlar üzerinden yapılan Google arama sonuçları da her geçen gün artış gösteriyor. Dolayısıyla sosyal ağlarda veya Google’da vereceğiniz mobil reklamlar daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlayabilir.

Daha Düşük Maliyetler

Daha büyük bir hedef kitle söz konusu olduğu için mobil reklamların maliyetleri de genellikle daha düşük olur. Mobilde vereceğiniz reklamlarda daha düşük bütçelerle daha büyük bir kitleye ulaşabilir, bütçenizi daha verimli yönetebilirsiniz.

Daha Doğru Hedefleme

Evdeki bir masaüstü cihazı tüm ev halkı kullanabilirken mobil cihazlar genellikle tek bir kişiye aittir. Dolayısıyla vereceğiniz mobil reklamlarda daha doğru bir hedefleme yapmış olursunuz. Ayrıca konuma göre hedefleme yaptığınızı varsayalım. Mesela bir etkinliğe katılacak kişileri hedeflemek istiyorsanız, mobil reklamlar bunun için biçilmiş kaftandır.

Daha Kolay Ulaşım

Mobil reklamlara telefon numaranızı ya da whatsapp hattınızı da ekleyebilirsiniz. Bu durumda eğer reklamınızı gören kişinin kafasına takılan bir konu varsa tek bir tuşla size ulaşabilir.

Daha Hızlı Sonuç

Masaüstü bilgisayarlarda kullanıcılar aynı anda pek çok sekme açabildiği için dikkatleri dağılabilir ve alışverişten vazgeçebilirler. Mobildeyse dikkatlerini dağıtacak pek bir şey olmadığından alışverişi tamamlama ihtimalleri daha yüksektir.

Bilnex E-Ticaret çözümleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.