E-TİCARET SİTENİZİN INSTAGRAM HESABINI GÜÇLENDİRECEK İPUÇLARI

Instagram günümüzde en yoğun kullanılan sosyal ağlardan biridir, dolayısıyla sosyal medya pazarlamada Instagram çalışmalarınıza önem vermeniz e-ticaret siteniz için olumlu etki yapacaktır. Elektronik ticaret sitenizin Instagram hesabını güçlendirerek bu platformda yaptığınız pazarlama çalışmalarından daha fazla dönüşüm elde edebilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu yazımızda e-ticaret sitenizin Instagram hesabını güçlendirecek ipuçlarından bahsedeceğiz.

Dikkat Çeken Görseller Paylaşın

Instagram görsele dayalı bir platformdur yani Instagram kullanıcısı görselliğe önem verir. Bu sebeple her şeyden önce paylaştığınız görsellerin kaliteli, yüksek çözünürlüklü, merak uyandıran ve dikkat çeken görseller olmasına özen gösterin. Ayrıca kullanıcıların gif, animasyon ve videolara ne kadar ilgi gösterdiğini de unutmayın.

Doğru Hashtagleri Kullanın

Intagram pazarlamada en çok önem verilmesi gereken konulardan biri de hashtag kullanımı. Hashtag kullanmak gönderilerinizin daha fazla kişiye ulaşmasına ve yeni takipçiler kazanmanıza yardımcı olur. Ancak hashtag kullanımında markanız, ürün/hizmetleriniz ve mevcut paylaşımınızla ne kadar ilgili olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca çok popüler olan hashtaglerde üst sıralarda görünmenizin oldukça zor olduğunu da unutmayın.

Ürün/Hizmetlerinizi Tanıtın

Paylaşımlarınızda ürünlerinizin nasıl kullanıldığı, nasıl bir ihtiyacı karşıladığı ya da ne tür sorunları çözdüğü konusunda bilgi vermeniz satışlarınızın arttırılmasına yardımcı olur. Burada yine video üzerinde bir ürünü tanıtmanın daha etkili ve anlaşılır olacağını hatırlatalım.

Paylaşım İçin Doğru Zamanı Seçin

Instagram pazarlama çalışmalarının verimini artırabilmek ve bu çalışmalardan iyi geri dönüşümler elde etmek için gönderilerinizi doğru zamanlarda yani takipçilerinizin aktif olduğu saatlerde paylaşmanız gerekir.

Reklamlardan Yararlanın

Instagram reklamlarına bütçe ayırmanız marka ve ürün/hizmet bilinirliğinizi arttırdığı gibi satışlarınıza da etki edebilir. Instagram reklamları aracılığıyla ürünlerinizi yeni kitlelere ulaştırabilir ya da kampanya ve indirim dönemlerinde ilgili hedef kitlelere yönelik reklam çalışmaları yaparak kampanyalardan daha fazla dönüşüm elde edebilirsiniz.

Influencerlarla Çalışın

Influencer pazarlama, Instagram üzerinde oldukça popüler bir yöntem ve birçok marka bu çalışmalarla hem satışlarını hem marka bilinirliklerini arttırabiliyor. Bu yöntem yeni kitlelere ulaşmanızı sağladığı için etkilidir, burada dikkat etmeniz gerekense çalıştığınız influencerların markanızı iyi yansıtacak ve hedef kitlenize ulaşabilecek özellikte olması.  

Yarışma ya da Çekiliş Düzenleyin

Yarışma ve çekilişler yeni takipçiler kazanmak ve içeriklerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak için oldukça etkili çalışmalar olmalarının yanı sıra hediye olarak kendi ürünlerinizi vermeniz de ürün bilinirliğine katkı sağlayacaktır. 

Sosyal medya ile e-ticaret satışlarınızı nasıl arttıracağınızı incelediğimiz yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.