Elektronik Ticaret Sitenize Trafik Çekecek Yöntemler

Eğer elektronik ticaret ile ilgileniyorsanız, mutlaka sanal mağazanıza nasıl daha çok trafik çekebileceğiniz üzerine düşünüyor olmalısınız. Aslında e-ticaret sitenize trafik çekmenin pek çok farklı yöntemi bulunuyor. Belki bazılarını zaten uyguluyorsunuz, belki de bazılarının işe yarayacağını daha önce düşünmemiştiniz. Tabii, hepsini aynı anda uygulayamayabilirsiniz, ama elinizdeki bütçeye uygun olarak farklı pazarlama yöntemleri ve farklı kanallar aracılığıyla müşterilere ulaşmaya çalışmak en iyisi. Elbette uyguladığınız yöntemlerden hangileri aracılığıyla daha çok trafik elde ediyorsanız, zaman içerisinde onlara yoğunlaşmak mantıklı olacaktır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Elektronik ticaret sitenizin Google’da üst sıralarda çıkması için SEO çalışmalarına yatırım yapmalısınız. E-ticaret sitenizin SEO’sunu güçlendirerek, organik arama sonuçlarında üst sıralarda çıkar ve site trafiğinizi artırabilirsiniz.

Tabii, burada anahtar kelimeleri doğru seçmek de önemli. SEO çalışmalarınızda, ürün veya hizmetlerinizi en doğru tanımlayan anahtar kelimeleri seçmeye dikkat etmelisiniz.

Ayrıca SEO çalışmalarınızı desteklemek için içerik pazarlama çalışmalarına da yer vermenizde yarar var. Elektronik ticaret sitenizin bloğunda anahtar kelimler içeren yazılara yer vererek trafiği artırabilirsiniz. Ayrıca sitenizdeki içeriğin artması alan adınızı da güçlendirecek, arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.

Google Adwords Reklamları

Ayırdığınız bütçe ile çeşitli Adwords reklamlarından yararlanabilir, elektronik ticaret sitenizin trafiğini artırabilirsiniz.

Google Adsense Üyeliği

Adsense üyeliği oluşturarak, farklı mecralara banner reklamlar verebilir ve onların aracılığıyla elektronik ticaret sitenize trafik çekebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal medyanın markaların tanınırlığını artırmadaki rolü aşikârdır. İyi bir sosyal medya yönetimi ile hedef kitlenize ulaşabilir, paylaşacağınız içerik ve linklerle elektronik ticaret sitenize trafik çekebilirsiniz. Ayrıca sosyal mecralarda yürüteceğiniz reklam kampanyalarının da hem bilinirliğinizi artırmada hem de sitenize trafik çekmede büyük katkısı olacağını hatırlatalım. Bunların dışında elektronik ticaret sitenizde düzenlediğiniz kampanyaların sosyal medyada da duyurulması önem taşımaktadır.

Elektronik ticaret sitenizin sosyal medyasını nasıl yöneteceğiniz konusunda buradan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Video İçerikleri İhmal Etmeyin

Son yıllarda video içeriklerin gittikçe popülerleştiğini biliyorsunuz. Sosyal medyada video içeriklerle dikkat çekebilir, videolarınızla birlikte eklediğiniz linklerle e-ticaret sitenize trafik sağlayabilirsiniz.

E-Posta Pazarlama

Müşterilerinize ürün ya da hizmetlerinizle ilgili göndereceğiniz e-postalarla link paylaşabilir, buradan elektronik ticaret sitenize trafik çekebilirsiniz. Ayrıca e-posta pazarlama çalışmalarınızda da kampanyalarınızı duyurmanız önem taşımaktadır.

 

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.