Sanal Mağaza Satışlarınızı Bundle Ürünlerle Artırın!

Özellikle piyasaların daha durgun olduğu yaz döneminde, eğer bir sanal mağaza işletiyorsanız, eminiz siz de satışlarınızı artırmanın çeşitli yollarını araştırıyor ve deniyorsunuz. Elbette bunun için pek çok farklı yöntem var, ama biz bugünkü yazımızda bundle ürünlere ve bundle ürünlerle sanal mağaza satışlarınızı nasıl artırabileceğinize değineceğiz.

Bundle Ürün Nedir?

Bundle ürün birden fazla ürünün paket olarak bir araya getirilmesidir. Bunlar aynı kategorideki ürünler de olabilirler (5 tane çorabın bir arada satılması gibi), birbirlerini tamamlayıcı ürünler de olabilirler (tıraş köpüğü, jilet ve tıraş losyonunun bir arada satılması gibi). Eğer bundle ürünleri sanal mağaza müşterilerinize cazip bir şekilde sunar, tercih etmelerini sağlayabilirseniz; sepet tutarlarınızı ve karlılığınızı artırabilirsiniz.

Sanal Mağaza Müşterileriniz Neden Bundle Ürünleri Tercih Etsin?

Sanal mağaza müşterileri genel olarak ya alışverişe ayıracak vakti sınırlı olan, ya da internetten daha ekonomik alışveriş yapmayı amaçlayan kişilerdir. Bu yüzden sanal mağazanızda onlara bundle ürünleri daha ekonomik olarak sunarsanız, (5 çorap normalden %10 indirimli gibi) hem stok yaparak bir süre bu ürün için tekrar alışveriş yapmayacaklarını düşüneceklerdir; hem de aynı ürünü %10 indirimli almak mantıklı gelecektir. 

Bir diğer yöntem de aksesuarları bundle yapmaktır. Çünkü insanlar genellikle bir ürünü aldıklarında zaten yeterince para harcamış oldukları için, aksesuarları almayı erteleyebilirler. Oysa sanal mağazanızda, onlara aksesuarları cazip bir fiyatla sunduğunuzda pek çoğu hayır demeyecektir. Mesela cep telefonu alan birine, ekran koruyucu, kılıf ya da araç telefon tutucuyu bundle olarak sunabilirsiniz. Elbette gerçek fiyattan daha ekonomik bir fiyatla.

Fiyat Avantajını Açık Bir Şekilde Belirtin

Bundle ürünleri satmak için vurgulamanız gereken elbette fiyat avantajıdır. 3 al 2 öde, ikincisi %50 indirimli gibi bilgileri mutlaka açık olarak paylaşın. Hatta bu tür ürünlere sanal mağazanızın anasayfasında yer verebilir ve çeşitli mecralardaki reklamlarınızda kullanabilirsiniz.

Stok Fazlası Ürünleri Bundle Olarak Sunun

Her zaman bazı ürünler diğerlerinden daha çok tercih edilir. Yine çorap örneğinden gidecek olursak, en çok satılan renkler siyah ve gri, satılmayan ise koyu mor olansa; 2 siyah, 2 gri ve 1 koyu mor çorabı bundle yapabilirsiniz. Koyu mor müşterilerin rutinde tercih etmediği bir renk olsa bile, istedikleri diğer renklerle birlikte satılan bu indirimli ürünü almaktan rahatsızlık duymayacaklardır.

Ürünleri doğru olarak birleştirip, cazip bir fiyat sunduğunuzda ve elbette bunu yeterince duyurduğunuzda sanal mağaza sepet tutarlarınızın artışına önemli bir katkı sağladığınızı göreceksiniz.

Sanal mağaza satışlarınızı nasıl artıracağınızı açıkladığımız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

E - Bülten

Sürekli gelişen ürün özelliklerine ve teknolojimize ayak uydurun. E-postanızı girin ve bültenimize abone olun.